Name:
Location: Estonia

Thursday, March 15, 2007

Hayman Island 16.03 (Ikka Austraalia)
Tana oleme sis Hayman' i saarel, mis on Whitsunday saarte grupi yks saar. Koik siinsed ymberkaudsed saared on tegelikult uppunud maed. Enne eelmist jaaaega oli see maestik yhendatud maismaaga ja seega mandri osa. Jaa sulamisel tekkinud vesi ujutas magedevahelised orud yle ja tekitas 74st saarest koosneva saarestiku, millest ainult 7 on ehitatud kuurortsaarteks. Koik saared kuuluvad Great Barrier Reef' i (maailma suuurim korall riff) koosseisu ja asustamata saared on looduskaitse all.
Esimene eurooplane, kes siia joudis oli loomulikult jarjekordselt Kapten Cook, kes seilas Austraalai idarannikul aastal 1770.
Praeguseks on Haymani saar erasaar, millele minek on kallis ja seega kui mul oleks tana vaba paev, siis peaksin kaldale minekuks maksma 100 AUD ehk siis umbes 950.- EEK. Seda on yhe jarjekordse saare kylastamiseks ysna palju, kuigi selle raha eest saaksin klasutada kuurorti kompleksi ja saaksin ka joogi ja miskit akki veel. Igatahes on see esimene koht, kus kaldale minekuks raha peaks maksma. Lahen hoopis 11. dekile paevitama lounapausil, polegi tykkaega paikest votnud, toesti mitu mitu nadalat juba, kuna Uus- meremaa oli jahe ja Austraalia on ka alles viimasel paaril paeval kuumaks lainud. Yldse on kuidagi naljakas pidevalt erinevates kliimavootmetes ja ajatsoonides olla. Koguaeg on paeva pikkus erinev, sest naiteks ekvaatori lahedal loojub ja touseb paike aasta labi yhel ja samal ajal. Seega laheb umbes kell 6 ohtul kott pimedaks, kuigi valjas on 35 kraadi kuuma. Eestist tulnule on see ysna imelik. Paar tuhat kilomeetrit lounasse minnes, aga on neil siin suvi ja paevad on pikad, justnagu meil suvel. Siis keerame veel pidevalt kella, ohuniiskuse muutused on ysna suured ja no vahel koigutab laev ka veel:-D.
Ok. aitab nyyd kyll, varsti on louna aeg kaes. Veel yks suur uudis, Gabor, meie manager otsustas, et jatab meid maha ja laheb minema, seega tuleb juba Darwinis, mis on 5 paeva parast uus manager ja Singapuris (28. marts) laheb Gabor ara. Jube jama, sest uus on alguses alati raske, teda peab tykk aega tootlema ja tema peab meid tundma oppima jne. Eks naeme, vaga loodame et on ok tsikk. Miks Gabor ara laheb? Selleparast, et tema jaoks ei ole siin enam mitte midagi, ta on koikides kohtades kuhu peale Austraaliat laheme mitu korda kainud, raha me praegu eriti ei teeni, kuna inimesi jaab maailmakruiisi lopus jarjest vahemaks. Ja loppude lopuks on ta laevadest juba nats tydinud, mainimata ei saa ka jatta Steineri(kompanii mille heaks totame) korraldatud jama(sellesse pikemalt ei viitsi syybida).

0 Comments:

Post a Comment

<< Home